Projekt „Bądźmy (eko)logiczni! ” na finiszu

26/03/24

Za nami 7 miesięcy realizacji projektu „Bądźmy (eko)logiczni!” sfinansowanego z grantu nr M2/0186 przez Islandię, Liechtenstein  i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Dzięki projektowi udało się nam już na początku działalności NO.BA, przejść proces budowy strategii rozwoju i opracować „żywy” dokument, który stanowi dla nas swoistą mapę drogową. Dawno nie miałyśmy też możliwości uczestniczyć w tylu szkoleniach kompetencyjnych- prawnym, fundraisingowym czy z zakresu komunikacji w social mediach. Skupiłyśmy się na sobie i zainwestowałyśmy w osobisty rozwój.

Oprócz działań rozwojowych fundacji, rownolegle trwały prace nad raportem dotyczącym działań miasta Torunia w zakresie niemarnowania żywności. We współpracy z ekspertem, zostały prześledzone obowiązujace dokumenty, polityki miasta w kontekście unijnej dyrektywy dot. ograniczenia marnowania żywności o 50% do 2030 r. Raport został złożony w Urzędzie Miasta Torunia, obecnie czekamy na informację zwrotną w tym zakresie.

Wraz z radnymi okręgów dysktutowaliśmy o potrzebie budowy i uruchomienia jadłodzileni na Lewobrzeżu Torunia. Trwały działania na rzecz wskazania odpowiedniego miejsca a także samej budowy narzędzia. Nowa jadłodzielnia powstała, jednak pierwotnie wybrane miejsce na jej uruchomienie okazało się być niedostepnym, toteż obecnie poszukujemy dla niej nowej lokalizacji. Działaniem naprawczym, które przewidujemy w tym zakresie jest wymiana starej jadłodzielni na nasze nowe narzędzie.

Projekt kończymy realizujac wszystkie wskaźniki i z nutą nostalgii, że pierwszy projekt fundacji NO.BA dobiegł końca.