Cyrkulacja jest w modzie!

26/09/24

Fundacja NO.BA od września realizuje projekt „Cyrkulacje jest w modzie!” czyli zestaw mikro działań na rzecz edukacji globalnej w obszarze recyklingu tekstylnego. Obecnie poszukujemy szkół średnich, które chciałyby zaangażować się w działania projektowe i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Planujemy edukować młodzież w obszarze cyrkulacji odzieżowej, pokazywać jej praktyczną stronę i zachęcać do odpowiedzialnych zakupów. Spotkania z uczestnikami/-czkami oparte będą na komponencie merytorycznym, ale także na praktycznym użyciu maszyn do szycia i zmiany/modyfikacji swoich ubrań! Zapraszamy młodzież do wspólnej dyskusji na temat przemysłu modowego i jego zagrożeń, ale przede wszystkim rekomendować dobre praktyki i działania zaradcze.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt z Fundacją NO.BA i przesłanie stosownej wiadomości na adres:

kontakt@fundacjanoba.pl

Rekrutacja trwa od 23 do 30 września 2024. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Fundacja NO.BA